Lukas Utställningsresultat

  

Datum Ort Domare Klass Resultat
2017-01-08 Uppsala Glenn Sjöbom 8 CAPIB
2017-01-07 Uppsala Anna Wilczek 8 CAPIB
2016-11-26 Åbo,Finland Olga Komissarova 10 CAP, Premier
2016-05-30 Nyköping Åsa Hammarlund 10 CAP                               
2016-06-01 Nyköping Malin Sundqvist 10 CAP

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Senior 15a - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Datum Ort Domare Klass Resultat
2017-01-08 Uppsala Zvezdan Memedov 15a 2:a av 3
2017-01-07 Uppsala Dorte Kaae 15a 2:a 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Fertil - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Datum  Ort  Domare Klass  Resultat
2013-03-10       Sollentuna Henry Hornell 1 HP
2013-03-09 Sollentuna Dorte Kaa 1 HP
2013-01-20 Sollentuna Bertil Johansson  1 HP
2013-01-19 Sollentuna Michael Edström HP
2012-11-18 Sollentuna Raymond Saetre  1 HP,BIV,NOM,DVM-Titel
2012-11-17 Sollentuna Bertil Johansson 3 CACS,NOM,SUPREMECHAMPION
2012-11-03 Gävle Charles Spijker 3 CACS,BIV
2012-10-20 Täby Anette Kampf 3 CACS
2012-10-13 Uppsala Olga Sizova 3 CACS,NOM,1 röst i panelen
2012-10-07 Norrköping Alessandro Ghibaudo 3 CACS,BIV
2012-10-06 Norrköping Åsa Hammarlund 3 CACS
2012-09-30 Borlänge Aliosha Romero 3 CACS
2012-09-29 Borlänge Jörgen Frithiof 3 CACS
2012-09-23 Norge Kristiina Rautio 3 CACS
2012-09-22 Norge Tellervo Kass  3 CACS
2012-07-01 Sundsvall Karina Bjuran  3 CACS
2012-06-30 Sundsvall Stephe Bruin  5 CAGCIB,GR.INT.CHAMPION
2012-06-02 Märsta Louic Coste 5 CAGCIB
2012-05-19 Bollnäs Louic Coste  5 CAGCIB
2012-05-13 Sollentuna Sebastian Pruchniak 5 CAGCIB
2011-06-12 Märsta Mario Ottino  5 CAGCIB
2011-05-22 Bollnäs Maud Olsen Johansson 5 CAGCIB
2011-05-21 Bollnäs Michael Edström 5 CAGCIB
2011-03-13 Oslo, Norge Satu Hämäläinen 5 CAGCIB, BIV
2011-03-12 Oslo, Norge Henry Hornell  7 CACIB,INT.CHAMPION,BIV,NOM
2011-01-08 Tierp Satu Hämäläinen  7 CACIB, BIV, NOM
2010-12-12 Sollentuna Kristiina Rautio 7 CACIB
2010-12-11 Sollentuna Geire Edvardsen  9 CAC, CHAMPION
2010-11-14 Skogås Anne-Gro Edström 9 CAC
2010-11-13 Skogås Robert Lubrano 9 CAC, BIV
2010-08-01 Surahammar Britt-Maria Pedersen 12 Ex 1
2010-07-31 Surahammar Maud Olsen Johansson 12 Ex 1
2010-06-20 Uppsala Lene Glem 12 Ex 1, BIV U/J
2010-06-19 Uppsala Yan Roca-Folch 12 Ex 1
2010-06-06 Örebro Anne Köhn 12 Ex 1, NOM
2010-06-05 Örebro Hannah Jensen 12 Ex 1
2010-05-23 Sundsvall Sirpa Lindelöf 12 Ex 1, BIV-T, NOM
2010-05-22 Sundsvall Louic Coste 12 Ex 1, BIV-T
2010-05-09 Uppsala Loredana Fanelli 12 Ex 1

 

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

 Utställningsklasser & certifikat

Klass 1 / 2 - HP Supreme Champion / HP Supreme Premie

Klass 3 / 4 - CACS Grand Internationell Champion / CAPS Grand Internationell Premie

Klass 5 / 6 - CAGCIB Internationell Campion / GAGPIB Internationell Premie

Klass 7 / 8 - CACIB Champion / CAPIB Premier

Klass 9 / 10 - CAC Öppen klass / CAP Kastratklass

Klass 11 - Junior

Klass 12 - Ungdjur

Klass 15 a - Senior

Klass 15 b - Veteran