Bellas Utställningsresultat
Datum | Ort | Domare | Klass | Resultat |
2017-10-16 | Iggesund | Donatella Mastrangelo | 1 | HP |
2017-10-15 | Iggesund | Mats Askett | 1 | HP |
2017-10-08 | Norrköpimg | Annika Billing | 1 | HP |
2017-10-07 | Norrköping | Michael Edström | 1 | HP |
2017-07-30 | Södertälje | Michael Edström | 1 | HP, NOM |
2017-07-29 | Södertälje | Kristiina Rautio | 1 | HP, NOM |
2017-06-17 | Uppsala | Mats Askett | 4 | CAPS, SUPREME PREMIER |
2017-06-17 | Uppsala | Annika Billing | 4 | CAPS |
2017-05-14 | Sandviken | Mats Askett | 4 | CAPS,NOM |
2017-05-13 | Sandviken | Malin Sundqvist | 4 | CAPS,NOM |
2017-04-22 | Västerås | Yan Roca-folch (Frankrike) | 4 | CAPS |
2016-11-26 | Åbo, Finland | Michael Edström | 4 | CAPS |
2016-10-16 | Kvänum | Veikko Saarela (Finland) | 4 | CAPS |
2016-10-15 | Kvänum | Anne-Gro Edstrøm (Norge) | 4 | CAPS |
2016-08-14 | Solvalla | Michael Edström | 4 | CAPS |
2016-08-13 | Solvalla | Åsa Carnbrand | 4 | CAPS,NOM |
2016-06-19 | Uppsala | Eric Reijers (Tjeckien) | 4 | CAPS,NOM, BIS |
2016-06-18 | Uppsala | Nurit Pahl (Israel) | 6 | GRAND INT. PREMIE,NOM |
2016-05-22 | Sandviken | Tellervo Kass (Finland) | 6 | GAGPIB,NOM, BIS |
2016-05-21 | Sandviken | Fabio Bramilla (Italien) | 6 | GAGPIB,NOM, BIS |
2015-10-31 | Upplands-Väsby | Karl Preiss | 6 | GAGPIB |
2015-08-23 | Solvalla | Michael Edström | 6 | GAGPIB,NOM |
2015-08-22 | Solvalla | Mats Askett | 6 | GAGPIB |
2015-08-02 | Sollentuna | Marie Westerlund | 6 | GAGPIB |
2015-06-21 | Ski, Norge | Zvezdan Memedov | 6 | GAGPIB, NOM |
2015-06-20 | Ski, Norge | Bette Lind (Danmark) | 8 | CAPIB, INT PREMIER |
2015-05-03 | Västerås | Marie Westerlund | 8 | CAPIB |
2015-05-02 | Västerås | Michael Edström | 8 | CAPIB, NOM |
2014-10-18 | Uppsala | Nurit Pahl (Israel) | 10 | CAP, PREMIER |
2014-08-24 | Solvalla | Aliosha Romero | 10 | CAP |
2014-08-23 | Solvalla | Mats Askett | 10 | CAP |
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Senior 15a - Veteran 15b - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Datum | Ort | Domare | Klass | Resultat |
2017-10-16 | Iggesund | Mats Askett | 15b | 1:a |
2017-10-15 | Iggesund | Donatella Mastrangelo | 15b | 1;a |
2017-10-08 | Norrköping | Annika Billing | 15b | 3:a |
2017-10-07 | Norrköping | Hannah Jensen | 15b | 1:a BIS |
2017-07-30 | Södertälje | Glenn Sjöbom | 15b | 2:a |
2017-07-29 | Södertälje | Vladimir Isakov | 15b | 3:a |
2017-06-18 | Uppsala | Annika Billing | 15a | 2:a |
2017-06-17 | Uppsala | Dorte Kaae | 15a | 2:a |
2017-05-14 | Sandviken | Malin Sundqvist | 15a | 2:a av 3 |
2017-05-13 | Sandviken | Mats Askett | 15a | 2:a |
2017-04-22 | Västerås | Glenn Sjöbom | 15a | 3:a av 4 |
2016-10-16 | Kvänum | Michael Edström | 15a | 2:a av 3 |
2016-10-15 | Kvänum | Lena Nordström | 15a | 2:a av 3 |
2016-08-14 | Solvalla | Michael Edström | 15a | 3:a av 4 |
2016-08-13 | Solvalla | Åsa Colbrand | 15a | 2:a av 3 |
2016-05-22 | Sandviken | Fabio Bramilla (Italien) | 15a | 1:a |
2016-05-21 | Sandviken | Robert Lubrano | 15a | 1:a |
2015-10-31 | Upplands-Väsby | Karl Preiss | 15a | 4:a av 9 |
2015-08-23 | Solvalla | Mats Askett | 15a | 3:a av 5 |
2015-08-22 | Solvalla | Jörgen Frihiof | 15a | 5:a |
2015-08-02 | Sollentuna | Malin Sundqvist | 15a | 4:a av 7 |
2015-06-22 | Ski,Norge | Laura Burani (Italien) | 15a | BIS 1:a total av 3 |
2015-06-21 | Ski,Norge | Kristiina Rautio (Finland) | 15a | 2:a av 3 |
2015-05-03 | Västerås | Marie Westerlund | 15a | 2:a |
2015-05-02 | Västerås | Åsa Hammarlund | 15a | 3:a |
2014-08-24 | Solvalla | Dorte Kaae (Danmark) | 15a | 3:a av 5 |
2014-08-23 | Solvalla | Jörgen Frihiof | 15a | 3:a av 4 |
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Fertil - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Datum | Ort | Domare | Kl | Resultat |
2010-08-01 | Surahammar | Robert Lubrano (Frankrike) | 1 | HP,NOM |
2010-07-31 | Surahammar | Maud Olsen Johansson | 1 | HP,NOM |
2010-06-20 | Uppsala | Yan Roca-folch (Frankrike) | 1 | HP |
2010-06-19 | Uppsala | Mrs.Stephe Bruin (Holland) | 3 | CACS, SUPREME CHAMPION |
2010-06-06 | Örebro | Åsa Hammarlund | 3 | CACS |
2010-06-05 | Örebro | Raymond A Saetre(Norge) | 3 | CACS |
2010-05-23 | Sundsvall | Louic Coste (Frankrike) | 3 | CACS, NOM |
2010-05-22 | Sundsvall | Anette Engvall | 3 | CACS |
2009-08-23 | Sollentuna | Louic Coste (Frankrike) | 3 | CACS, BIV |
2009-08-22 | Sollentuna | Dorte Kaae (Danmark) | 3 | CACS, NOM, 1 röst i panelen |
2009-08-02 | Västerhaninge | Hery Hornell (Norge) | 3 | CACS,NOM |
2009-08-01 | Västerhaninge | Marjatta Koskenkangas | 3 | CACS,BIV |
2009-07-19 | Västerhaninge | Bjarne Vickström (Finland) | 3 | CACS |
2009-03-29 | Åbo, Finland | Stephe Bruin (Holland | 3 | CACS |
2009-03-28 | Åbo, Finland | Anette Engvall | 5 | CAGCIB, GR INT CHAMPION |
2008-12-07 | Solvalla | Veikko Saarela (Finland) | 5 | CAGCIB |
2008-12-06 | Solvalla | Lee Selassa (Holland) | 5 | CAGCIB |
2008-11-09 | Skogås | Dorte Kaae (Danmark) | 5 | CAGCIB |
2008-11-08 | Skogås | Anne Paloluoma (Finland) | 5 | CAGCIB |
2008-10-05 | Moss, Norge | Sirpa Lindelöf | 5 | CAGCIB |
2008-10-04 | Moss, Norge | Vesna Rizar-Resetic (Kroatien) | 7 | CACIB, INT CHAMPION |
2008-08-10 | Hedby | Pia Nyman (Finland) | 7 | CACIB |
2008-07-26 | Vallentuna | Dorte Kaae (Danmark) | 7 | CACIB,NOM |
2008-07-12 | Västerhaninge | Maud Olsen Johansson | 9 | CAC,BIV,CHAMPION |
2008-05-25 | Solna | Tellevor Kass (Finland) | 9 | CAC,NOM,1röst i panelen |
2008-05-24 | Solna | Alexander Platz (Tyskland) | 9 | CAC |
2008-05-11 | Märsta | Sirpa Lindelöf | 11 | Ex 1 |
2008-04-12 | Märsta | Anne-Gro Edstrøm (Norge) | 11 | Ex 1 |
2008-03-23 | Rissne | Luigi Comorio (Italien) | 11 | Ex 1, NOM |
2008-02-24 | Nyköping | Maud Olsen Johansson | 11 | Ex 2 |
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Utställningsklasser & certifikat
Klass 1 / 2 - HP Supreme Champion / HP Supreme Premie
Klass 3 / 4 - CACS Grand Internationell Champion / CAPS Grand Internationell Premie
Klass 5 / 6 - CAGCIB Internationell Campion / GAGPIB Internationell Premie
Klass 7 / 8 - CACIB Champion / CAPIB Premier
Klass 9 / 10 - CAC Öppen klass / CAP Kastratklass
Klass 11 - Junior
Klass 12 - Ungdjur
Klass 15 a - Senior
Klass 15 b - Veteran