Bellas Utställningsresultat

 

Datum Ort Domare Klass Resultat
2017-10-16 Iggesund   1 HP
2017-10-15 Iggesund Mats Askett 1 HP
2017-10-08 Norrköpimg Annika Billing 1 HP
2017-10-07 Norrköping Michael Edström 1 HP
2017-07-30 Södertälje Michael Edström 1 HP, NOM
2017-07-29 Södertälje Kristiina Rautio 1 HP, NOM
2017-06-17 Uppsala Mats Askett 4 CAPS, SUPREME PREMIER
2017-06-17 Uppsala Annika Billing 4 CAPS
2017-05-14 Sandviken Mats Askett 4 CAPS,NOM
2017-05-13 Sandviken Malin Sundqvist 4 CAPS,NOM
2017-04-22 Västerås Yan Roca-folch (Frankrike) 4 CAPS
2016-11-26 Åbo, Finland Michael Edström 4 CAPS
2016-10-16 Kvänum Veikko Saarela (Finland) 4 CAPS
2016-10-15 Kvänum Anne-Gro Edstrøm (Norge) 4 CAPS
2016-08-14 Solvalla Michael Edström 4 CAPS
2016-08-13 Solvalla Åsa Carnbrand 4 CAPS,NOM
2016-06-19 Uppsala Eric Reijers (Tjeckien) 4 CAPS,NOM, BIS
2016-06-18 Uppsala Nurit Pahl (Israel) 6 GRAND INT. PREMIE,NOM
2016-05-22 Sandviken Tellervo Kass (Finland) 6 GAGPIB,NOM, BIS
2016-05-21 Sandviken Fabio Bramilla (Italien) 6 GAGPIB,NOM, BIS
2015-10-31 Upplands-Väsby Karl Preiss 6 GAGPIB
2015-08-23 Solvalla Michael Edström 6 GAGPIB,NOM
2015-08-22 Solvalla Mats Askett 6 GAGPIB
2015-08-02 Sollentuna Marie Westerlund 6 GAGPIB
2015-06-21 Ski, Norge Zvezdan Memedov 6 GAGPIB, NOM
2015-06-20 Ski, Norge Bette Lind (Danmark) 8 CAPIB, INT PREMIER
2015-05-03 Västerås Marie Westerlund 8 CAPIB
2015-05-02 Västerås Michael Edström 8 CAPIB, NOM
2014-10-18 Uppsala Nurit Pahl (Israel) 10 CAP, PREMIER
2014-08-24 Solvalla Aliosha Romero 10 CAP
2014-08-23 Solvalla Mats Askett 10 CAP

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Senior 15a - Veteran 15b  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Datum Ort Domare Klass Resultat
2017-10-16 Iggesund Mats Askett 15b 1:a
2017-10-15 Iggesund   15b 1;a
2017-10-08 Norrköping Annika Billing 15b 3:a
2017-10-07 Norrköping Hannah Jensen  15b 1:a BIS
2017-07-30 Södertälje Glenn Sjöbom 15b 2:a
2017-07-29 Södertälje Vladimir Isakov 15b 3:a
2017-06-18 Uppsala Annika Billing 15a 2:a
2017-06-17 Uppsala Dorte Kaae 15a 2:a
2017-05-14 Sandviken Malin Sundqvist 15a 2:a av 3
2017-05-13 Sandviken Mats Askett 15a 2:a
2017-04-22 Västerås Glenn Sjöbom 15a 3:a av 4
2016-10-16 Kvänum Michael Edström 15a 2:a av 3
2016-10-15 Kvänum Lena Nordström 15a 2:a av 3
2016-08-14 Solvalla Michael Edström 15a 3:a av 4
2016-08-13 Solvalla Åsa Colbrand 15a 2:a av 3
2016-05-22 Sandviken Fabio Bramilla (Italien) 15a 1:a
2016-05-21 Sandviken Robert Lubrano 15a 1:a
2015-10-31 Upplands-Väsby Karl Preiss 15a 4:a av 9
2015-08-23 Solvalla Mats Askett 15a 3:a av 5
2015-08-22 Solvalla Jörgen Frihiof 15a 5:a
2015-08-02 Sollentuna Malin Sundqvist 15a 4:a av 7
2015-06-22 Ski,Norge Laura Burani (Italien)  15a BIS 1:a total av 3
2015-06-21 Ski,Norge Kristiina Rautio (Finland) 15a 2:a av 3
2015-05-03 Västerås Marie Westerlund 15a 2:a
2015-05-02 Västerås Åsa Hammarlund 15a 3:a
2014-08-24 Solvalla Dorte Kaae (Danmark) 15a 3:a av 5
2014-08-23 Solvalla Jörgen Frihiof 15a 3:a av 4 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Fertil - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Datum Ort Domare Kl Resultat
2010-08-01 Surahammar Robert Lubrano (Frankrike)   1 HP,NOM
2010-07-31 Surahammar Maud Olsen Johansson 1 HP,NOM
2010-06-20 Uppsala Yan Roca-folch (Frankrike) 1 HP
2010-06-19 Uppsala Mrs.Stephe Bruin (Holland) 3 CACS, SUPREME CHAMPION
2010-06-06 Örebro Åsa Hammarlund 3 CACS
2010-06-05 Örebro Raymond A Saetre(Norge) 3 CACS
2010-05-23 Sundsvall Louic Coste (Frankrike) 3 CACS, NOM
2010-05-22 Sundsvall Anette Engvall 3 CACS
2009-08-23 Sollentuna Louic Coste (Frankrike) 3 CACS, BIV
2009-08-22 Sollentuna Dorte Kaae (Danmark) 3 CACS, NOM, 1 röst i panelen
2009-08-02 Västerhaninge Hery Hornell (Norge) 3 CACS,NOM
2009-08-01 Västerhaninge Marjatta Koskenkangas  3 CACS,BIV
2009-07-19 Västerhaninge Bjarne Vickström (Finland) 3 CACS
2009-03-29 Åbo, Finland Stephe Bruin (Holland 3 CACS
2009-03-28 Åbo, Finland Anette Engvall 5 CAGCIB, GR INT CHAMPION
2008-12-07 Solvalla  Veikko Saarela (Finland) 5 CAGCIB 
2008-12-06 Solvalla Lee Selassa (Holland) 5 CAGCIB 
2008-11-09 Skogås  Dorte Kaae (Danmark) 5 CAGCIB
2008-11-08 Skogås Anne Paloluoma (Finland)  5 CAGCIB
2008-10-05 Moss, Norge Sirpa Lindelöf 5 CAGCIB
2008-10-04 Moss, Norge Vesna Rizar-Resetic (Kroatien) 7 CACIB, INT CHAMPION
2008-08-10 Hedby Pia Nyman (Finland) 7 CACIB
2008-07-26 Vallentuna Dorte Kaae (Danmark) 7 CACIB,NOM
2008-07-12 Västerhaninge Maud Olsen Johansson 9 CAC,BIV,CHAMPION
2008-05-25 Solna Tellevor Kass (Finland) 9 CAC,NOM,1röst i panelen
2008-05-24 Solna Alexander Platz (Tyskland) 9 CAC
2008-05-11 Märsta Sirpa Lindelöf 11 Ex 1
2008-04-12 Märsta Anne-Gro Edstrøm (Norge) 11 Ex 1
2008-03-23 Rissne Luigi Comorio (Italien) 11 Ex 1, NOM
2008-02-24 Nyköping Maud Olsen Johansson 11 Ex 2

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Utställningsklasser & certifikat

Klass 1 / 2 - HP Supreme Champion / HP Supreme Premie

Klass 3 / 4 - CACS Grand Internationell Champion / CAPS Grand Internationell Premie

Klass 5 / 6 - CAGCIB Internationell Campion / GAGPIB Internationell Premie

Klass 7 / 8 - CACIB Champion / CAPIB Premier

Klass 9 / 10 - CAC Öppen klass / CAP Kastratklass

Klass 11 - Junior

Klass 12 - Ungdjur

Klass 15 a - Senior

Klass 15 b - Veteran